DROBEČKY Z PERNÍKU - AGENTURA HARLEKÝN / div. př. A

DROBEČKY Z PERNÍKU - AGENTURA HARLEKÝN / div. př. A

Galerie

/ Neil Simon

Dojemná komedie inspirovaná skutečným příběhem.

Hrají: Simona Stašová- cena Thálie za mimořádný herecký výkon

Andrea Daňková / Isabella Rossini

Čestmír Gebouský

Helena Karochová

Ernesto Čekan / Filip Cíl

Josef Fečo / Filip Cíl


To, co mě na postavě Evy Mearové baví a proč ji mám tak moc ráda, je její břitký humor a neutuchající chuť začít znovu. I přes životní trable, do kterých se dostala vlastní vinou, je to člověk velmi křehký a citlivý a plný lásky a hlavně miluje srandu a své přátele, pro které by se rozkrájela a je plná života. Jsem za tuhle roli moc vděčná, že ji můžu hrát, protože její duše je krásná, byť se někdy zdá, že její sedmnáctiletá dcera je dospělejší, než je ona sama. Je to krásný hluboký příběh ženy z uměleckého světa a diváci s ní prožívají všechny její vášně a vzestupy a pády. Mohou se s ní smát i plakat. Je to příběh humorný a velmi dojemný. Jsem šťastná, že právě za roli Evy Mearové jsem byla poctěna cenou Thálie.

Simona Stašová

Pro napsání této hry mě inspirovaly dvě skutečné zpěvačky a herečky, matka s dcerou.

Judy Garlandová a Liza Minnelli.

Neil Simon

Judy Garlandová (10. června 1922 - 22. června 1969) byla americká herečka a jazzová zpěvačka, jež dodnes patří mezi největší hollywoodské legendy všech dob, matka herečky Lizy Minnelli. Jako děvče si zahrála v legendárním snímku Čaroděj ze země Oz a za tuto roli obdržela Oscara pro dětské herce. Od té doby vystupovala ve filmových muzikálech společnosti MGM a šla z filmu do filmu, což nakonec vedlo k tomu, že byla velice unavená. Začala svoje pracovní problémy řešit prášky a konzumací alkoholu, a to se jí stalo nakonec osudným.

Liza May Minnelli (12. března 1946) je americká zpěvačka a herečka. Za roli ve filmu Kabaret získala v roce 1973 Oscara i Zlatý glóbus. Je dcerou slavné hollywoodské herečky Judy Garlandové a režiséra Vincenta Minnelliho.

Barová zpěvačka Evy Mearová se vrací z protialkoholní léčebny domů, kde žije společně s kamarádkou Tobby, která absolutně odmítá své stárnutí, jelikož před lety na škole získala titul královny krásy, a se svým kamarádem Jimmym, neúspěšným hercem, který o sobě říká, že je nejstarší začátečník v celém divadelnictví. K tomuto životu samozřejmě patří i o deset let mladší milenec Evy, kytarista Lu Tenner, který nikdy neměl svojí vlastní střechu nad hlavou. V této společnosti, která se navzájem podpírá láskou a humorem, je jediný zdravý proutek Polly, nedospělá dcera Evy Mearové, která je dospělejší než její matka a všichni její kamarádi. Polly svojí kurážnou povahou ukáže své matce tu správnou cestu, jak žít.

Drobečky z perníku je hluboká a dojemná komedie a jedna z nejlepších her klasika amerických komedií Neila Simona. „Smích přes slzy“ - i tak by se mohla tato komedie jmenovat.

Premiéra 4. 10. 2007 v Divadle A. Dvořáka v Příbrami, převzaté představení.

pondělí 8. dubna 2024

Tdům kultury od 19:00

Informace o akci a jejím konání

Zůstaňte informováni o našich novinkách

Přihlašte se do našeho newsletteru a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.