Předplatné KPH - Kruh přátel hudby

Všechny potřebné informace pro zakoupení předplatného obdržíte v předprodeji vstupenek MěKS v přízemí městského domu kultury, 
tel.: 383 311 535, nebo na www.meks-st.cz

Držitelé předplatného v sezoně 2017 – 2018 mají přednostní právo na zakoupení stávajícího místa za předpokladu, že je zakoupí od 18. 6. do 4. 7. 2018

Od 9. 7. do 31. 7. nabízíme předplatné ve volném prodeji.
Koncerty se uskuteční od září 2018 do dubna 2019 v Domě kultury od 19.00 hod.

Možnost zasílání pozvánek

e-mail
sms (20Kč)

Cena vstupenek na jednotlivé koncerty se bude řídit celkovými náklady spojenými s příslušným koncertem.

BROŽURA KPH

PŘIHLÁŠKA

 

TANGO

CAPELLA BRAVA

Dirigent: OLDŘICH VLČEK, Exkluzivní host : JAN MEISL – mistr světa ve hře na bajan, MICHAELA KATRÁKOVÁ - zpěvačka

Tango je tanec považován za velmi hříšný, přesto se stal tancem populárním a nejrozšířenějším po celém světě.

Na koncertě zazní nejznámější Tanga dramatická, ohnivá, podmanivá a vzrušující. Např. Liber Tango, Ole Guappa, Invierno Porteňo, Tenkrát na západě, V. Petrov Nocturno.

 

HUDBA V MYŠLENKÁCH MASARYKOVÝCH

pásmo slova a hudby

 Jitka Baštová – akordeon, Jindřich Macek – loutna

 Program:

1. sólová hudba L. Janáček (arr. pro loutnu J. Macek): Láska loutna sólo

2. L. Janáček (arr. pro loutnu J. Macek): 
Nejistota duo loutna a akordeon Stálosť
Šafářova céra

3. B. Martinů: Polka in A, Polka in F, Pastorale akordeon sólo 
4. podkreslení textů /ženský hlas/: J. Macek: Běh života loutna sólo 
5. České a moravské lidové písně (arr. pro loutnu J. Macek): Ó, řebíčku zahradnický loutna sólo
Maličká su
Dyby mně tak bylo
Když jsem k Vám chodíval
Kdybys měla, má panenko

6. L. Bernáth: Dotyky renesancie – Ranessaince touches: duo akordeon a loutna

1. For John Dowland, 2. For Giovanni Pierluigi da Palestrina,
3. For Johannes Ockeghem, 4. For Gesualdo da Venosa

7. A. Dvořák (arr. pro loutnu J. Macek): 
Pozdvihuji očí svých k horám 
Když mne stará matka loutna sólo

8. J. Hatrík: Toccatina akordeon sólo

9. P. Zagar: Mata Hari akordeon sólo

10. J. Macek: Nový život loutna sólo

11. I. Zeljenka: Lesné jahody (č. 3.) akordeon sólo

12. L. Janáček (arr. pro loutnu J. Macek): Záře od milého duo loutna a akordeon 
Bolavá hlava
Koníčky milého

13. V. Trojan Slepičí polka duo loutna a akordeon

 

 

TANČÍCÍ HOUSLE

Tance národů světa v podání houslí Alexandra Shonerta.

Účinkují: Alexander Shonert - housle, Natalia Shonert - klavír

Program*:

Rakouský tanec „Malý vídeňský pochod“ – F. Kreisler

Židovský tanec – A. Shonert

Ruský tanec „Humoreska“, op. 10, č. 2 – P. I. Čajkovskij

Polský tanec „Kuiawiak“ (mazurka), č. 2 – H. Wieniawsky

Tatarský tanec „Abraham a Abdula“ – A. Shonert

Mystický tanec „Fantazie inspirovaná sefardskou melodií Noches-Noches“ – A. Shonert

Tango „Chau Paris“ – A. Piazzolla

Španělský tanec „Quasi Albeniz“ („La Albeniz“) – R. Schedrin

Arménský tanec „Tanec Housle“ – arr. A. Shonert

Tanec ptáka „Labuť“ – C. Saint-Saёns

Tanec divokých včel – A. Shonert

Ruský tanec „Tanec komára“ – A. Ljadov

Rumunský tanec „Hora Staccato“ – G. Dinicu

P.de Sarasate: Cikánské melodie op. 20

Tanec řeky „Vltava“ – B. Smetana

*Skladby mohou být hrány v jiném pořadí.

 

 

OPERETA GALA

Účinkují: Luboš Skala – baryton, Michaela Rózsa Růžičková – koloraturní soprán, Stanislav Gallin – klavír

 Program:  

Franz Lehár: duet "Lippen Schweigen" z operety Veselá vdova

 Emerich Kálmán: duet "To je ta láska" z operety Čardášová princezna

 Emerich Kálmán: píseň Boniho "Jáj, cica" z operety Čardášová princezna

 Rudolf Piskáček: píseň "Ty české panenky" z operety Perly panny Serafínky

 Emerich Kálmán: píseň Tassila "Joj, cigán" z operety Hraběnka Marica

 F. Loewe: píseň Freddyho "On the street where you live" z muzikálu My Fair Lady

 Johann Baptist Strauss: píseň Adély "Mein Herr Marquis" z operety Netopýr

 Johan Baptist Strauss: píseň Adély "Spiel ich die Unschuld vom Lande" z operety Netopýr

 Jacgues Offenbach: "Muší duet" z operety Orfeus v podsvětí

 Leonard Bernstein: árie "Glitter and be gay" z operety Candide

 Leonard Bernstein: píseň "I Feel Pretty" z muzikálu West Side Story

 Gioachino Rossini: "Kočičí duet"

 Franz Lehár: árie Giuditty "Meine Lippen, sie Küssen so heis" z operety Giuditta

 Andrew Lloyd Webber: duet Raola a Christine "All I Ask of You" z muzikálu Fantom opery

 

 

ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ

Vánoční koncert

JAN JAKUB RYBA

Účinkují: Písecký komorní orchestr, Pěvecký sbor Sonitus Písek, Sólisté: Michaela Katráková, Anita Jirovská, Jiří Emmer – varhany

Dirigent: Oldřich Vlček

Program:

Tradiční vánoční koncert s Rybovou mší a s pásmem vánočních koled „Splnilo se písmo svaté“. Součástí koncertu je rozsvícení adventního věnce.

 

PRAGUE PHILHARMONIA WIND QUINTET

 Jiří Ševčík – flétna, Vladislav Borovka - hoboj, Jan Brabec - klarinet, Václav Fürbach - fagot, Jan Musil – lesní roh

 Program:

 Joseph Haydn- Divertimento Nr.1 B-Dur, Antonín Rejcha- Kvintet č. 9 D-Dur op. 91

 -Přestávka-

 Václav Trojan - Divertimento pro dechové kvinteto

Norman Hallam - Dance Suite

 

GALAKONCERT

MUSICA DOLCE VITA

Účinkují: Daniela Demuthová - mezzosoprán, Žofie Vokálková - flétna, Zbyňka Šolcová - harfa, 

 

Na programu zazní nejúspěšnější skladby z desetiletého působení tria na naší hudební scéně.

 

VELIKONOČNÍ PROGRAM

Soubor Brasstet

Účinkují:

Alena Čechová – zpěv, Zdeněk Zavřel – 1. trubka, Petr Suda – 2. trubka, Michal Petřík – lesní roh, Josef Žajdlík – trombon, Michael Cwach – tuba

 

Program:

Smrt Ase (Edvard Grieg – Peer Gynt)

Kánon D dur (Johann Pechenbel)

Fantazie D moll (Johann Sebastian Bach)

Vodní hudba - Overture (Georg Friedrich Handel)

Halleluja (Georg Friedrich Handel)

Fuga f moll (Johann Sebastian Bach )

Largo (Georg Friedrich Handel)

Velikonoční aleluja (Adam Michna)

Ovce se může pást (Johann Sebastian Bach)

Ave Maria (Johann Sebastian Bach, Charles Gounod)

Jaro (Antonio Vivaldi)

Alla hornpipe (Georg Friedrich Handel)

 

 

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Kalendář akcí

září srp říj
272829303112345678
Velký dechový orchestr ZUŠ Plzeň - volný repertoár
10:00
  sobota, 8. září
Dechový soubor ZUŠ Strakonice
10:00
  sobota, 8. září
Ukázky historické vojenské techniky
10:00
  sobota, 8. září
Dechový orchestr ZUŠ Gustava Mahlera Humpolec - volný repertoár
10:45
  sobota, 8. září
Dechový orchestr ZUŠ Vimperk
10:45
  sobota, 8. září
Dechový orchestr mladých JUVENKA Bezdružice - volný repertoár
11:30
  sobota, 8. září
Dechový orchestr ZUŠ Český Krumlov
11:30
  sobota, 8. září
Dechový orchestr mladých Rožmitál
12:15
  sobota, 8. září
Národní dechový orchestr Praha - volný repertoár
12:15
  sobota, 8. září
Velký dechový orchestr ZUŠ Plzeň
13:00
  sobota, 8. září
Dechový soubor ZUŠ Strakonice - volný repertoár
13:00
  sobota, 8. září
Dechový orchestr ZUŠ Gustava Mahlera Humpolec
13:45
  sobota, 8. září
Dechový orchestr ZUŠ Vimperk - volný repertoár
13:45
  sobota, 8. září
Dechový orchestr mladých JUVENKA Bezdružice
14:30
  sobota, 8. září
Dechový orchestr ZUŠ Český Krumlov - volný repertoár
14:30
  sobota, 8. září
Národní dechový orchestr Praha
15:15
  sobota, 8. září
Dechový orchestr mladých Rožmitál - volný repertoár
15:15
  sobota, 8. září
Úžasňákovi 2
17:30
  sobota, 8. září
Moravanka Jana Slabáka
18:30
  sobota, 8. září
Koncert ORIGINAL VINTAGE ORCHESTRA
19:00
  sobota, 8. září
Sestra
20:00
  sobota, 8. září
Nektarka
20:30
  sobota, 8. září
Koncert BRASS AVENUE
21:30
  sobota, 8. září
Koncert TOP DREAM COMPANY
23:00
  sobota, 8. září
9101112131415161718192021222324252627282930

Najeďte myší nad kalendář a zobrazí se vám akce. Kliknutím na událost zobrazíte podrobnosti.

ZŮSTAŇ INFORMOVANÝ O NAŠICH NOVINKÁCH

Přihlas se do našeho newsletteru a budeme ti zasílat novinky přímo na e-mail.
Pro lepší přizpůsobení obsahu pro Vás, bezpečnosti, měření statistik návštěvnosti a lepší zpětné vazbě tento web používá cookies. Klikáním a navigováním po stránce souhlasíte s tím, že sbíráme o Vás anonymní informace přes cookies. Více informací o používání cookies na naší stránce najdete zde.